Dj Akcent Official Fun Club
DJ AKCENT OFFICIAL FUN CLUB 2009
DJ AKCENT OFFICIAL FUN CLUB 2009
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Welcome - Wilcommen - Hosgeldınız

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

SAGOPA KAJMER RÖPORTAJ YAPIYOR

2 posters
YazarMesaj
İSY@NK@R
Yeni Uye
Yeni Uye
İSY@NK@R

SAGOPA KAJMER RÖPORTAJ YAPIYOR Empty
MesajKonu: SAGOPA KAJMER RÖPORTAJ YAPIYOR   SAGOPA KAJMER RÖPORTAJ YAPIYOR I_icon_minitimeCuma Şub. 06, 2009 8:40 pm

- Neden en baştan beri rap müziği seçtiniz?
Sagopa Kajmer: Çünkü rap müzik bana dinamik ve sanatsal geliyordu.Ritimsel olarak bana en uygunuydu.Çocukluğumda James Brown’ın bateristi Clyde Stubberfield ın ‘’Funky Drummer’’performansından çok etkilenmiştim.O ritim yıllarca Rap Müziğinde en çok kullanılan sample (alıntı) lardan biri oldu.İlk kez Bambaataa yı izlediğimde Break Dance ile tanıştım.Sanırım Break,HipHop kültürünü sevmemde en büyük etkiye sahip oldu.Mista Robot,Boogaloo Shrimp,Shaba Doo,Mr Wiggles,Poppin Pete gibi kişilerden bir hayli etkilendim.Run DMC nin Raising Hell albümü hayatımın dönüm noktası oldu.Hep öyle bir albüm dinlemek istedim,hep o tür müziği aradım.Sonunda bir baktım ben gerçekten ufak yaşta bir Rap dinleyicisi olmuşum.Tabiiki o dönem içerisinde Modern Talking,Sandra ,CC Catch,Radiorama,Bad Boys Blue gibi isimler ülkemizde çok seviliyordu,heryerde Dj Hakan Gündüz’ün Panoramaları çalınıyordu,çok severim o dönemleri.Hatta Hakan Gündüzün setlerinin hepsini edinmiştim bir ikisinde Kurtis Blow,Jungle Brothers gibi isimler mixlemişti,onları görünce ,dinleyince çok mutlu olurdum.Malum şimdiki gibi albümleri bulmak hayaldi,şarkıya ulaşmak bile büyük meseleydi.O dönemde işin tadını alarak biriktirdim.Muhteşem şarkılar çıkardı.Rap işte o dönemlerden tanıdığım çok eski bir dostum benim.Hala çok samimiyiz.
[A.A]Melih
Yönetici
Yönetici
[A.A]Melih

Kişi sayfası
Moderatör: 5

SAGOPA KAJMER RÖPORTAJ YAPIYOR Empty
MesajKonu: Geri: SAGOPA KAJMER RÖPORTAJ YAPIYOR   SAGOPA KAJMER RÖPORTAJ YAPIYOR I_icon_minitimeC.tesi Şub. 07, 2009 3:53 pm

paylasım için tesekkürler
http://www.djakcentclub.mfbiz.com

SAGOPA KAJMER RÖPORTAJ YAPIYOR
1 sayfadaki 1 sayfası